مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با بیان اینکه تا پایان آذرماه سال جاری کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در سراسر کشور دارای یک مرکز فرهنگی و هنری می‌شوند، افزود: امیدواریم این مرکز بتواند خدمات شایسته ای را در کنار سایر فعالیتهایش به این قشر از کودکان و نوجوانان سنندجی ارائه دهد و انشاالله زمینه افتتاح مراکز فراگیر را در آینده ای نزدیک در سایر شهرستان های استان نیز فراهم کنیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، سهیلا شیخی دیروز صبح در مراسم افتتاحیه مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: یکی از اهداف مهم راه اندازی مراکز فراگیر آمادگی کودکان با نیازهای ویژه برای ورود به جامعه و کسب مهارتهای اجتماعی و تحقق عدالت فرهنگی و افزایش امید در این کودکان است .

وی همچنین خاطر نشان ساخت:ایجاد این مراکز زمینه مناسب برای پرورش و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان و غنی سازی اوقات فراغت آنهاست و به طور کلی راه اندازی این مراکز در سطح کشور اقدامی برای تحقق عادلت اجتماعی و فرهنگی است.

وی ازفعالیت‌های 40گانه کانون پرورش فکری که برای دیگر کودکان فراهم است در راستای شکوفایی و توانمندسازی کودکان با نیازهای ویژه هم در محل با کمک وهمت مسوولین کشوری و استانی تامین شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان از تمهیدات ویژه در راستای کمک و استعانت به کودکان نابینا و کم‌بینا و ناتوان حرکتی در این مرکز خبر داد و گفت: از جمله این امکانات می‌توان به کتاب‌هایی با خط بریل، کتاب‌های گویا، امکانات نرم‌افزاری مانند دستگاه بزرگ‌نما و برجسته‌نگار اشاره کرد.

شیخی در ادامه خاطرنشان کرد: خداوند به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه، قدرت و استعداد عجیب و درخشانی عنایت کرده است که بتوانند در کنار دیگر کودکان عادی از این توانمندی خود با همکاری و تعاون همدیگر بهترین استفاده را از وقت و امکانات داشته باشند.

وی گفت:فرهنگ جامعه باید به حدی رشد کند که مردم از سر دلسوزی به این افراد نگاه نکنند بلکه با بالا بردن اعتماد به نفس این کودکان آنها را به مکان های فرهنگی دعوت کنیم.

سهیلا شیخی گفت: خدمات رسانی به کودکان دارای نیازهای ویژه لطف و عنایت خداوند است که شامل حال مجموعه کانون شده و تبدیل مراکز فرهنگی هنری به مرکز فراگیر گام بلندیست در مسیر توجه بیشتر به این قشر از جامعه است.

شیخی هدف مهم خود و دیگر مسوولین در راه‌اندازی این مرکز را آمادگی کودکان با نیازهای ویژه و کسب مهارت اجتماعی دانست و افزود: با برقراری عدالت فرهنگی میان کودکان و نوجوانان نیازمند و بی‌نیاز بستر عملی‌شدن استعداد این فرستاده‌های الهی را با نهایت احترام و بهره‌مندی از تمامی امکانات فراهم کنیم.

به گفته مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان، ایجاد زمینه مناسب رشد و شکوفایی استعداد کودکان و نوجوانان نابینا که هرساله با کسب رتبه‌های برتر دانشگاهی آنان مواجه هستیم با قرارگرفتن کنار بچه‌های عادی می‌توان این ظرفیت را چند برابر کرد.

شیخی در ادامه با تقدیر از مسوولین استان که در اجرای این مهم خدمات شایانی به این مرکز ارائه دادند، اظهار داشت: ما 32 ساعت کارگاه آموزشی در راستای توانمندسازی و آموزش مربیان برای چگونگی رفتار با کودکان با نیازهای ویژه برگزار کردیم. 

لازم به ذکر است،در سراسر استان کردستان 23 مرکز ثابت و سیار به کودکان و نوجوانان 7 تا 17 ساله در شهرستان‌های تابعه و روستاهای استان خدمات‌رسانی می‌کنند.

 

منبع : بوکه بارانه |استقبال کانون کردستان از کودکان با نیازهای ویژه
برچسب ها : کودکان ,نوجوانان ,ویژه ,نیازهای ,مرکز ,کانون ,نیازهای ویژه ,پرورش فکری ,کانون پرورش ,فکری کودکان ,مدیرکل کانون ,مدیرکل کانون پرورش