در سومین روز از هفته کتاب و کتابخوانی با حضور 75 نفر از دانش آموزان مسابقه طراحی بهترین تصویرگری کتاب در مرکز شماره یک سقز برگزار گردید .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان کردستان،مسئول مرکز شماره یک سقز با اشاره به اهمیت تصویر و نقش تاثیر گذار تصویرگری در انتقال معنی و مفهوم یک متن به کودکان عنوان کرد:مفهوم گرافیک و تصویرگری در کتاب‌های کودک و نوجوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می توان گفت رنگ و تصویر در این کتاب‌ها، حکم بسته بندی محصول را دارند؛ یعنی برای خرید این کتاب‌ها، کودک و نوجوان ابتدا به جلد آن توجه می کند.

وی افزود : از مواردی که باید بیشتر به آن دقت کنیم تغذیه سالم و مناسب روح کودکان با کتاب‌های استاندارد است‌. ذائقه کودک ما اگر با کتاب‌های غیراستاندارد از نظر محتوا و شکل خراب شود چه بسا نتوانیم در دوره‌‌های بعد در زمینه تصحیح آن موفق عمل کنیم.

 در این راستا این مرکز اقدام به برگزاری مسابقه تصویرگری کتاب ماه من ماه ما در بین دانش آموزان بازدید کننده نمود.مربی هنری مرکز با ارائه توضیحاتی در خصوص پیشینه تصویرگری کتاب و معرفی شاخصهای یک تصویرگری مناسب و ارائه نمونه هایی از تصویرگری های مناسب کتابها،دانش آموزان را به طراحی تصویرگری مربوط به این کتاب تشویق نمود و در پایان به برگزیدگان این مسابقه جوائزی اهدا گردد.

از دیگر برنامه های اجرایی این روز نگارش نام بهترین کتابی که خوانده ام توسط بازدید کنندگان در کتاب یادگار ماندگار،معرفی تازه های کتاب و نمایش فیلمهایی که کتاب آن در مرکز موجود می باشد.

فضا سازی مرکز شماره یک سقز به مناسبت هفته کتاب،برپایی نمایشگاه فعالیتهای کتاب محور ،معرفی شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان، معرفی دیواری کتاب، معرفی تازه های کتاب، برپایی ایستگاه کتاب فیلم،تهیه طرحهای توسعه کتابخوانی و تهیه ماکت کتاب یادگار ماندگار از دیگر برنامه های اجرایی مرکز فرهنگی هنری شماره یک سقز به مناسبت هفته کتاب است.

 

منبع : بوکه بارانه |مسابقه تصویرگری کتاب در مرکز شماره یک سقز برگزار گردید
برچسب ها : کتاب ,تصویرگری ,مرکز ,شماره ,مسابقه ,کودک ,تصویرگری کتاب ,مرکز شماره ,کتاب یادگار ,مناسبت هفته ,مسابقه تصویرگری